Vuereal a ASM spojují ruce a vyvíjejí technologii Micro LED

- Feb 06, 2021-

Vuereal a ASM spojují ruce a vyvíjejí technologii Micro LED


Podle zpráv zahraničních médií z 30. ledna oznámil kanadský vývojář technologií Micro LED VueReal partnerství se společností ASM Pacific (ASMPT). Obě strany budou integrovat technologii přenosu inkoustové kazety Micro LED společnosti VueReal a technologii hromadného přenosu Micro LED společnosti ASMPT.

 

Rozumí se, že technologie nepřetržitého pixelovaného mikrotisku VueReal může poskytnout displejům vysokou hustotu pixelů, vysokou výtěžnost a jednoduchý design. Tato technologie je umístit micro LED na inkoustovou kazetu a poté vytisknout Micro LED z inkoustové kazety do konečného substrátu.


V únoru 2020 microLED-info vyzpovídá generálního ředitele VueReal Rezu Chajiho. Chaji odhalil, že technologie mikrotisku VueReal je založena na "konstrukci kazety", která může selektivně uvolnit LED diody na substrát, což je skutečný tiskový proces.


Výhodou tohoto technického řešení je, že jeden nástroj může produkovat displeje různých velikostí a rozlišení. Může také tisknout různé velikosti (1 mikron až 1000 mikronů) a různé typy zařízení (flip chip, vertikální čip, senzor, LED atd.).


V režimu plného zatížení může tato technologie tisknout více než 1 miliardu LED diod najednou a vyplnit velký skleněný substrát (více než 4,5 generace) za méně než 10 minut. Kromě mikro-tiskáren a "kazet" vyvinula společnost VueReal také kontrolní systém pro extrakci informací o jednotlivých LED diodách na úrovni destily a "kazety", aby se odstranily vadné LED diody a poté je přenesly na displej. Tím se zlepší výnos.


V prosinci 2020 společnost VueReal oznámila, že její proprietární invertovaná struktura třísek může dosáhnout vysokého výnosu přes 99,9% a nižších nákladů ve srovnání se standardní vertikální LED strukturou. Pro tuto spolupráci společnost VueReal uvedla, že pomůže zákazníkům dosáhnout 99,99+ + % výnosu při přenosu LED diod o velikosti menší než 10 mikronů.


Podle LEDinside má ASM Pacific plně automatickou sériovou výrobní linku ocean line. Jeho proprietární technologie lepení přenosu hmoty zjednodušuje proces a čip připojený k backplane ovladače nemusí projít krokem přeformátování, což může více zajistit horizontální konzistenci čipu, aby bylo možné na displeji přesněji zobrazit tři barvy RGB. Je vidět, že jedinečná technologie Micro LED VueReal a ASM Pacific dosáhne silné kombinace a doplňkových výhod, což pomůže podporovat neustálé průlomy v klíčové technologii přenosu Micro LED.

Dvojice:V roce 2022 bude Pad používat technologie obrazovky MiniLED i OLED Další:Představujeme přední světovou miniled spektroskopickou filmovou výrobní linku