Americké startupy spouští nejmenší a nejhustší micro LED displej na světě

- Feb 14, 2021-

Podle zpráv uvedla americká start-upová společnost Mojo Vision micro LED displej se 14 000 PPI a tvrdí, že je nejmenším a nejhustším dynamickým displejem na světě.


Novinky poukázaly na to, že velikost displeje je pouze 0,48 mm, což je pouze velikost zrnka písku, ale jeho hustota pixelů je 300krát vyšší než hustota současného displeje smartphonu. Tato prototypová technologie využívá Micro LED a očekává se, že bude použita v nositelných zařízeních, jako jsou AR/VR a head-up displeje.


Společnost Mojo Vision uvedla, že nová technologie monochromatického zobrazení má hustotu pixelů více než 14 000, což z ní činí nejmenší a nejhustší dynamický displej.


Podle údajů se Mojo Vision nachází v Kalifornii v USA a specializuje se na neviditelné výpočty. Tento technologický průlom je zásadní pro vývoj AR řešení společnosti. Mojo Vision zkoumá nové způsoby, jak okamžitě přijímat a sdílet informace, aniž by odváděl pozornost lidí od světa před nimi. Tento prototyp displeje demonstruje schopnost Micro LED vytvářet plynulejší ar zážitek.


Uvádí se, že Mojo Vision dosáhla v květnu 2019 r&d aliance s Plessey.


Dvojice:Semiconductor Lighting: Průkopník ochrany městské energie Další:Testy ukazují, že program širokopásmového osvětlení LED společnosti Fluence je proveditelný