UGR a řešení, jak to snížit

- Dec 14, 2020-

S rozvojem osvětlovacího průmyslu a zlepšováním životní úrovně lidí již lampy nejsou jednoduchým osvětlovacím nástrojem a lze je dnes používat. Lampy byly popularizovány ve všech oblastech života a hrály různé role, například lékařské lampy. Dekorativní světla, průmyslová světla atd. Samozřejmě, i když je lampa široce používána, začalo se u lampy objevovat mnoho problémů, jako je odvod tepla, hydroizolace a ochrana konstrukce; osvětlení, úhel světla, jas, UGR atd. ve světelném efektu.

Co je UGR?

Oslnění postižením je oslnění, které snižuje vizuální výkon a viditelnost, a je často doprovázeno nepohodlí. Je to způsobeno hlavně rozptýleným světlem ze zdroje vysokého jasu v zorném poli do oka a rozptylem v oční kouli, což snižuje jasnost a kontrast obrazu objektu na sítnici. Oslnění postižením se měří poměrem viditelnosti úlohy v daném osvětlovacím zařízení k její viditelnosti za referenčních světelných podmínek, která se nazývá faktor oslnění postižením (DGF).

Oslnění nepohodlí (diseomfort glare), také známé jako&„; psychologické oslnění GG“, označuje oslnění, které způsobuje vizuální nepohodlí, ale nezpůsobuje snížení viditelnosti.

Výše uvedenými dvěma druhy oslnění je takzvaný UGR (Unified Glare Rating), což je hodnota jednotného oslnění, která je jedním z hlavních obsahů hodnocení kvality osvětlení v osvětlovacím designu. Tyto dva druhy oslnění se mohou objevit současně nebo jednotlivě. Stejný UGR není jen vizuálním problémem, ale také problémem s designem a aplikací. Nyní si promluvme o tom, jak co nejvíce snížit UGR při skutečném provozu v rámci hodnoty komfortu.

1. Design Věřím, že každý, kdo je v kontaktu s lampami, ví, že běžné lampy se skládají z pouzdra, napájecího zdroje, světelného zdroje, čočky nebo skla. V rané fázi návrhu existuje mnoho způsobů, jak ovládat hodnotu UGR, například řízení jasu světelného zdroje nebo jeho vytváření na čočce a skle. Antireflexní design V průmyslovém odvětví, když obecné žárovky splňují následující podmínky, souhlasí s tím, že neexistuje UGR:

①VCP (Visual Comfort Probability) ≥70;

HenPři pohledu svisle nebo vodorovně uvnitř je poměr maximálního jasu svítidla (nejjasnější 6,5 cm²) k průměrnému jasu svítidla v úhlech 45 °, 55 °, 65 °, 75 ° a 85 ° k svislé čáře ≤ 5: 1;

③Aby se zabránilo nepříjemnému oslnění, maximální jas v každém úhlu žárovky a svislá čára při svislém nebo vodorovném pohledu nesmí překročit ustanovení následující tabulky

2. Způsob řízení UGR v budoucnu

①Zamezte instalaci lamp v rušivých oblastech;

②Používejte povrchové materiály s nízkým leskem;

③Omezte jas lamp.


Dvojice:Nové LED světlomety se blíží Další:Tuya Smart spolupracuje s NVC osvětlení do hloubky chopit pozice vyložit inteligentní osvětlení ekologie