Celkový typ odrazu Fresnel Lens-LED volba projekce s úzkým úhlem

- Mar 17, 2021-

Celkový typ odrazu Fresnel lens-LED volba projekce s úzkým úhlem


Fresnelova čočka je běžným typem kondenzační čočky. Jedna strana je hladký povrch a druhá strana je struktura složená ze soustředných kroužků od malých po velké. Při pohledu z průřezu je jeho povrchem řada zubatých konkáv. Výhodou tohoto designu je, že šetří většinu optických materiálů a výrazně snižuje hmotnost objektivu. Od svého vynalezení v roce 1822 ji lidé vítají.


V současné době mají téměř všechny majáky po celém světě světlomety založené na fresnelových čočkách a letadlová loď je také vybavena sadou vodicích světelných systémů fresnelových čoček pro stíhače, které mohou vyzařovat malé úhlové a vysoce jasné paprsky. Což se promítá do vedení stíhacího letounu k bezpečnému přistání.


Většina tradičních světelných zdrojů vyzařuje světlo v 360°. Ačkoli některá optická zařízení (například reflektory) mohou odrážet část světla dopředu a vstoupit, světlo má stále dostatečnou ztrátu. S vývojem laserového světelného zdroje se emise světla pouze z přenosu staly skutečností. Zdroj světla má však stále pevnou oblast emisí a úhel emisí. Jak více využívat světlo se stalo problémem, který se optičtí technici výzkumu a výzkumu snaží vyřešit. Obecně platí, že emisní úhel led zdroje povrchového světla je asi 120° a ohnisková vzdálenost Fresnelova objektivu je obecně poměrně dlouhá. Vzhledem k tomu, že tradiční výrobní proces nemůže dosáhnout krátké ohniskové vzdálenosti, i když může kolimovat a kondenzovat světlo, stále existuje ztráta zarovnání ve světle. Pro vyřešení tohoto problému lze výměnu optimalizovat z části světelného zdroje, aby se zúžil úhel emisí, čímž se zapouzdří světelný zdroj ve formě LED modulu. Náklady na toto řešení jsou poměrně vysoké. Místo toho začněte s objektivem a najděte optickou čočku s dostatečně krátkou ohniskovou vzdáleností.


Zaostřovací čočka používající princip úplného odrazu může dosáhnout zarovnané ohniskové vzdálenosti a vytvořit úzkoúhlý paprsek. LED světelný zdroj lze instalovat v blízkosti objektivu, což umožňuje konstrukci sofistikovaných lamp. Když je výkon světelného zdroje vysoký, bude velmi málo tepelného záření, což klade vysoké požadavky na teplotní odolnost materiálu použitého k nastavení objektivu. Čočka vyrobená z plastového materiálu nemůže dobře podporovat vysoce výkonný zdroj světla a čočka vyrobená ze skleněného materiálu je odolná vůči vysoké teplotě, ale existují potíže ve výrobním procesu a nákladech. Mezi nimi je plastová čočka s celkovým odrazem, která vyžaduje nepřetržitý tlak během vstřikování a snadno se smršťuje, což vede k nedostatečné konzistenci hotového výrobku.


K vyřešení těchto problémů navrhl a vynalezl R&D tým Guangzhou Top Optoelectronics Technology Co., Ltd. (TOPLITE) navrhl a vynalezl nový typ celkového odrazu Fresnel objektiv (celkový vnitřní odraz Fresnel objektiv, dále jen odraz Fresnel objektiv). objektivu). Reflexní Fresnel objektiv je optické zařízení, které používá princip úplného vnitřního odrazu k dosažení ultra krátké fokální konvergence. Může podporovat mnoho typů polovodicích světelných zdrojů, jako je LED, laserový zdroj světla, infračervený světelný zdroj, ultrafialový světelný zdroj atd.


Použití konvenční fresnelové čočky je světelný zdroj umístěný na středové čáře objektivu. Světlo vyzařované z něj je incident ze strany prstence. Vzhledem k indexu lomu materiálu rozptylového skla (pro různé zdroje světla vyměňte různé materiály pro úpravu objektivu), světlo bude v povrchu prstence je lomové, zcela odražené v prstencové struktuře objektivu a nakonec vyzařované z roviny, zdá se, že cesta šíření světla je složena (ve tvaru Z). Potíž optického návrhu je v tom, že stávající software pro optický návrh nelze použít pro modelování a ray tracing. Výzkumný a vývojový tým TOPLITE zavedl po letech tvrdé práce speciální výpočetní metodu. Metoda může úspěšně vyřešit modelování složitých a speciálních optických zařízení. Celkový odraz fresnel objektiv založený na této metodě výpočtu získal patent na vynález udělený Státním úřadem pro duševní vlastnictví.


Jedinečná skládací optická dráha (optická dráha typu Z) umožňuje reflexní fresnelové čočce mít krátkou ohniskovou vzdálenost (například reflexní Fresnel objektiv o průměru 126 mm, ohnisková vzdálenost je pouze 39 mm) a dostatečně rovnoměrný světelný výstup, přičemž šetří velký V případě stejné světelné dráhy se úhel paprsku mění s velikostí plochy výstupu světla světelného zdroje. Když pronikne plocha výstupu světla, pronikne úhel paprsku a když je plocha výstupu světla menší, úhel paprsku se zmenší s minimálním 1 stupněm.


Nový optický design a vlastnosti ultra krátké ohniskové vzdálenosti mohou přinést jedinečné aplikační výhody celkového odrazu Fresnelova objektivu. Lampa používá reflexní fresnelovou čočku stejné velikosti a výměnou vnitřních LED diod mají tyto LED diody různé plochy vyzařující světlo a lze odvodit lampy s různými úhly paprsku, což umožňuje různé potřeby osvětlení.


K realizaci elektronických indikátorů lze navíc použít LED s proměnlivou plochou výstupu světla.


V dnešní době roste poptávka po vysoce výkonovém LED osvětlení a běžným řešením je použití jediného vysoce výkonného světelného zdroje. Výkon, plocha vyzařující světlo světelného zdroje je takový a odvod tepla je také obtížným problémem ve strojírenství. Obecně platí, že když se plocha výstupu světla světelného zdroje stává stále více a více, je obtížnější a složitější udržet původní úzkoúhlý výstup a zároveň zajistit účinnost lampy. Pokud je použito reflexní pole fresnelových čoček, lze vyřešit několik klíčových problémů (vysoký výkon, úhel, odvod tepla, účinnost). Výstup úhlu paprsku více LED a polem objektivu je téměř stejný jako výstup úhlu paprsku stejnou jednotlivou LED a objektivem. Poloha každé LED diody v poli je udržována v určité vzdálenosti, což vede k odvodu tepla. Dobrý odvod tepla zajišťuje účinnost použití LED.


Reflexní produkty fresnelových čoček vyráběné společností TOPLITE jsou: PEGGY, KULLEN a KULLEN GLASS řady tři, které poskytují různé průměry od Φ45 do Φ200mm.


KULLEN GLASS je reflexní Fresnel objektiv doplněný vysoce přesným procesem lisování skla. Jeho prstencová struktura má ostřejší úhel sklonu a nakloněný povrch s lepší kvalitou povrchu a má lepší optický výkon.


V současné době byla reflexní fresnelová čočka aplikována na různá pole, jako jsou polní a požární pátrací a záchranná světla, lodní světlomety, reflektory vrtulníků, světla publika studia, osvětlení stadionu, komerční osvětlení, osvětlení muzea a natáčení filmů a televize.


TOPLITE nebude věnovat žádné úsilí zkoumání nových optických návrhů a poskytne zákazníkům vysoce kvalitní optická zařízení a spolehlivá optická řešení.


Dvojice:Navrhujte UVC LED moduly z pohledu optiky a struktury, abyste překonali různá pole sterilizace Další:Projekt Mini/Micro LED hubei San'an za 12 miliard hubei bude podle plánu zprodukován