Ceny fotokoulerů v novém roce porostou

- Jan 04, 2021-

Ceny fotokouslerů v roce 2021 porostou


Fotokoušník používaný ve výše uvedených koncových výrobcích bude využit v roce 2021, neboť těžil z rychlého nabíjení, rostoucí poptávky po pilotech nabíjení elektrických vozidel a z boomu spotřebního průmyslu a průmyslového kontrolního průmyslu, který vedl k nedostatku třísek a surovin. Ceny se postupně zvyšovaly po celý rok.


Pod vlivem nedostatku polovodičů, hlavní dodavatelé, jako jsou výrobci LED na Tchaj-wanu, Japonsku, Evropě a Spojených státech, v současné době plánují zvýšit cenu opto-párovaných komponent v reakci na nárůst surovin, jako jsou infračervené LED čipy, drahé kovy a obalové materiály. Lite-On jako první oznamuje, že v únoru 2021 zvýší cenu opto-spřažkovaných komponentů přibližně o 10-20%; Everlight bude brzy následovat.


Optoelektronické spojovací komponenty jsou jednou z aplikací infračervených výrobků. Struktura zahrnuje infračervené LED čipy a světelné detektory. Jedná se o řídicí zařízení pro přenos elektrických signálů. Používá se hlavně na trhu s domácími spotřebiči a spotřebními výrobky, jako jsou transformátory (adaptér) a nepřerušitelné napájecí systémy (UPS) atd. V posledních letech, vzhledem k nárůstu aplikací, jako je rychlé nabíjení, elektrická vozidla a střídače pro nabíjení piloty, byla vstřikována nová vlna poptávky fotoelektrických spojovacích komponent. Kromě toho aplikace, jako jsou systémy řízení automobilových baterií a průmyslové řízení, vyžadují vysokorychlostní a vysoce stabilizační optočlenové komponenty. Celkový trh s optočleny proto roste v důsledku výše uvedené poptávky.


Vzhledem k slibným tržním vyhlídkám optočlenských komponentů a relativně stabilnímu dodavatelskému řetězci není snadné nahradit dodavatele poté, co je do příslušného dodavatelského řetězce zavedeno mnoho průmyslových aplikací, a proto je mnoho výrobců přitahováno ke vstupu na trh optočlenů. V současné době jsou hlavními dodavateli optočlenů Avago (Broadcom), Toshiba, Renesas, Vishay, Rohm, Lite-On, Everlight, Lightning atd.; a mezi dodavatele infračervených LED čipů mezi optočleny patří Epistar na Tchaj-wanu (Epistar), OptoTech, TYNTEK, LGS Jižní Koreje a Sanan Optoelectronics (Sanan) v pevninské Číně. Podle odhadů dosáhne roční výstupní hodnota opto-spřažovaných modulů v roce 2020 1,606 miliardy amerických dolarů.
Dvojice:Tuya Smart spolupracuje s NVC osvětlení do hloubky chopit pozice vyložit inteligentní osvětlení ekologie Další:Osram je Multi-infračervené snímání cíle Automobilový laserový radar, průmyslová automatizace a smart city trhy