MIT vytvořila miniaturní LED, kterou lze přímo integrovat do čipu

- Jan 27, 2021-

MIT vytvořil miniaturní LED, kterou lze přímo integrovat do čipu

Jednou z výzev, jimž výroba LED čelí, je to, že je obtížné je vyrobit pomocí křemíku, což znamená, že snímač musí být vyroben odděleně od zařízení, ve kterém je zabudován. S průlomem v MIT Electronics Research Laboratory se tato situace může změnit. V laboratoři mohou vědci vyrobit křemíkový čip, který plně integruje LED diody.


Jas těchto LED diod je dostatečný k implementaci nejmodernějších senzorových a komunikačních technologií. Objevy MIT mohou přinést zjednodušenou výrobu a lepší výkon elektronických produktů v měřítku. Silikon obvykle snižuje účinnost světelného zdroje. K vyřešení tohoto problému používají elektrotechnici k výrobě LED obvykle jiné materiály. Výzkumníci LED na bázi křemíku se při řešení problému zaměřují na speciálně navržené spojení, kterým je kontakt mezi různými oblastmi diody pro zlepšení jasu. Tato technologie zvyšuje účinnost a umožňuje LED diodám pracovat při nízkém napětí a současně generovat dostatek světla pro přenos signálů přes 5metrový optický kabel.


Ve výsledku může fabrika vyrábět další křemíkové mikroelektronické komponenty, jako jsou tranzistory a fotonové detektory, a přitom vyrábět LED diody. Ačkoli nová integrovaná LED nepřekračuje tradiční polovodiče III-V používané při výrobě LED, může snadno porazit předchozí pokusy o LED na bázi křemíku. Vědci vidí, že technologie LED jednoho dne může být postavena přímo na křemíkových procesorech bez samostatného výrobního procesu.

Dvojice:Poptávka po 3D snímání roste, výstupní hodnota VCSEL vzroste v roce 2021 na 1,8 miliardy USD Další:Inventronics 'Akcionářská společnost Agrify je uveden v USA, a růst osvětlení rostlin roste!