LED osvětlení přijímá strategii řízení

- Feb 12, 2021-

Jak si vybrat vhodný výkon LED pohonu moudře je problém, který každého inženýra znepokojuje. Sestavil jsem názory uživatelů internetu na fóru pro vaši referenci.


Podle vlastností elektrické sítě, požadavků na VLASTNOSTI LED a souvisejících LED produktů je třeba při zvažování výběru hnacího výkonu LED dodržovat tři obecné zásady:


1. Podle vlastností LED proudu a napětí je ideální pro pohon. Může se vyhnout změnám proudu způsobeným změnou předního napětí LED a současně konstantní proud činí jas LED stabilním.


2. Kromě toho je světelný tok LED nepřímo úměrný teplotě, takže je nutné minimalizovat konstantní proud ohřev napájecího zdroje a dobře navržený systém odvodu tepla během používání. Tím se sníží pracovní teplota LED.


3. Aby byla zajištěna celková životnost LED diody, musí být teplota LED diody řízena v určitém rozsahu.


Při výběru výkonu jednotky LED je třeba vzít v úvahu deset následujících skutečností:


1. Vysoká spolehlivost: LED produkty mají hlavně LED čipy


Skládá se z napájecího zdroje, odvodu tepla, řídicího obvodu atd. Kvalita LED napájení přímo ovlivňuje kvalitu výrobku. Zejména výrobky LED pouličního osvětlení jsou nepohodlné a nákladné na údržbu, protože jsou instalovány ve vysoké nadmořské výšce.


2. Vysoká účinnost: LED dioda je energeticky úsporný produkt a hnací zdroj musí splňovat požadavky na úsporu energie. Zvláště struktura napájecího zdroje instalovaného ve svítilně je obzvláště důležitá. Protože světelná účinnost LED diody klesá s tím, jak se zvyšuje teplota LED. Účinnost napájecího zdroje je vysoká, jeho spotřeba energie je malá a teplo generované v lampě je malé, což snižuje nárůst teploty lampy. Je prospěšné oddálit světelný rozpad LED.


3. Režim pohonu s konstantním proudem: Aby odpovídal charakteristikám VI LED, musí led napájení používat režim pohonu s konstantním proudem.


4. Přepěťová ochrana: LED dioda má špatnou odolnost proti nárazu, proto je nutné tuto ochranu posílit. Zejména některé produkty instalované venku, kvůli začátku zatížení sítě a hromům. Proto musí mít napájecí zdroj pohonu LED schopnost potlačit vniknutí přepětí a chránit LED diodu před poškozením.


5. Funkce ochrany teploty: Kromě konvenční ochranné funkce napájecího zdroje je lepší přidat negativní zpětnou vazbu teploty LED čipu k konstantnímu proudu, aby se zabránilo příliš vysoké teplotě sekce PN LED čipu.


6. Životnost led napájení: životnost hnacího zdroje je co nejvíce přizpůsobena životnosti LED čipu.


7. Pracovní prostředí: Vzhledem k různým prostředím různých míst by mělo být zváženo prostředí pracovního místa LED svítilen, jako je teplota, vlhkost, místo instalace atd. Vzhledem k pracovnímu režimu napájecího zdroje, pokud není přidán měkký startovací obvod, bude mít výstup v okamžiku napájení nárůst napětí. Pro lepší ochranu LED je nutné přidat měkký startový obvod. To je klíčový faktor stability napájení pohonu.


8. Součinitel výkonu napájecího zdroje LED pohonu: faktor výkonu se velmi liší, když se stejný výrobek používá na velké ploše, což je také klíčovým bodem pro energeticky úsporné produkty.


9. Pro napájení pohonu LED je nejlepší použít elektrolytický kondenzátor: Za normálních podmínek použití jsou elektrolytické kondenzátory nejkratšími zařízeními s životností mezi součástmi na deskách s plošnými spoji. Obecně platí, že životnost je asi 5000 hodin při jmenovité teplotě. Může to být jen 2000 hodin. V současné době usiluje celé sociální prostředí o bezcharakterní snížení výrobních nákladů výrobků. Proto, když není získána relativně vysoká cena, existuje malá šance na výběr dobrých materiálů. Když je stav odvodu tepla dobrý, životnost LED dosáhne 30 000-50 000 hodin není problém. Aby odpovídal životnosti zdroje řízení a světelného zdroje, je lepší volbou zdroj řízení bez elektrolytického kondenzátoru. Rozhodli jsme se navrhnout neelekolytický kondenzátorový zdroj řízení v podzemní led silniční lampě odolné proti výbuchu a efekt je velmi dobrý.


10. Nastavte limit proudu: Když zdroj jednotky pohání více led zápustek, věnujte pozornost vztahu série a paralely mezi jednotlivými kanály. Kromě konstantního proudu nastavte proudový limit, abyste předešeme nehodám.


Dvojice:CyberOptics oznamuje nejnovější finanční zprávu, micro LED vybavení Q4 tržby 600 000 amerických dolarů Další:Poptávka na trhu s LED displeji se zlepšuje, poptávka po malé / mikro kapacitě explodovala