Everlight vyvinula speciální barva-měnící LED světlo pro jahody

- Jan 22, 2021-

Everlight vyvinula speciální barvu měnící LED světlo pro jahody, které může zvýšit rychlost zarudnutí parfému jahody o 30%

 

Po letech výzkumu vyvinula led továrna Everlight Electronics speciální vlnové pásmo, které může účinně podporovat jasné zarudnutí jahodového ovoce a testovalo ho s ekologickou jahodovou farmou v Kansai, Hsinchu, Tchaj-wan. Pod osvětlením speciálních lamp se zvýšila rychlost úspěšné barevné konverze parfémových jahod. O 30% úspěšně pomohla pěstitelům jahod na severním Tchaj-wanu vyřešit problém nedostatku světla v zimě, který způsobil, že ovoce nebylo červené.


Jahoda má vysokou ekonomickou hodnotu a je velmi populární ovoce v zimě. Hlavní výrobní období je od prosince do dubna následujícího roku. Výrobní oblasti na Tchaj-wanu jsou distribuovány v Miaoli, Hsinchu, Neihu a dalších místech. Oblast severně od Hsinchu však v zimě často postrádá sluneční světlo, což způsobuje, že některé odrůdy jahod se špatně otáčejí a ovoce není červené, což ovlivňuje hodnotu komodity. Jahody, které nejsou červené, mohou být vyrobeny pouze do zpracovaných produktů, jako je džem, a dokonce čelit osudu šrotu.


Everlight Electronics spolupracoval s Zhuqingting Farm, ve vlastnictví majitele jednoho z top 100 mladých zemědělců na Tchaj-wanu, Xie Jinyuan, zřídit speciální soustružnické lampy pro jahody vyvinuté Everlight ve skleníku vyplnit světlo na zamračené dny, a poměr jahodové barvy na červenou lze zvýšit o 30%. To také zvyšuje koncentraci anthokyanu v ovoci o 90%, podporuje jasně červené ovoce a snižuje počet špatně zbarvených plodů o více než polovinu.


Everlight Electronics řekl, že tradiční jahoda výsadba spoléhá pouze na přirozené světlo. Když slunce je nedostatečná, jahody jsou náchylné k problémům s převodem barev. LED světelný zdroj poskytovaný společností Everlight může doplnit světlo pro speciální vlnové délky vyžadované obdobím konverze jahodových barev, které zemědělcům poskytují účinnější inteligentní metody výsadby.


V budoucnu může také poskytnout speciální pásy pro plodiny prostřednictvím LED technologie pro různé zemědělské, rybolov, chov zvířat a další plodiny s vysokou ekonomickou hodnotou, překonat dilema tradičního zemědělství a vytvořit win-win situaci pro LED průmysl a zemědělství.
Dvojice:Jihočínská technologická univerzita vyvíjí vysoce výkonnou LED perovskitovou bílou Další:Leyard a Jiawei Nové energie Vydání 2020 Performance Předpověď