Cree na konci roku změní svůj název na Wolfspeed a pevně přejde ke třetí generaci polovodičů

- Feb 04, 2021-

Cree na konci roku změní svůj název na Wolfspeed a pevně přejde ke třetí generaci polovodičů


Ráno (29), oficiální web WeChat společnosti Cree&# 39, vydal zprávu: Od Cree po Wolfspeed. Cree uvedla, že na konci tohoto roku oficiálně změní svůj název na Wolfspeed!


V oblasti karbidu křemíku (SiC) lze Cree označit za průkopníka a lídra ve vývoji celého odvětví. Má absolutní vedoucí výhodu v oblasti substrátů a epitaxe. Tento krok změny názvu Cree&# 39 také ukazuje, že je rozhodnuto přejít k třetí generaci, určování polovodičů.


V roce 2016 chtěla Cree prodat své hlavní podnikání ve společnosti Wolfspeed společnosti Infineon za 850 milionů USD. Zaměřte se na podnikání společnosti&# 39 více na podnikání s LED osvětlením, včetně LED čipů, LED žárovek, komponent pro přepínání napájení (optočleny) atd.


Fúze byla nakonec společností CIFUS zamítnuta. V únoru následujícího roku společnost Cree oznámila, že ukončí prodej divize napájení a RF divize Wolfspeed&# 39 (GG „Wolfspeed GG“), která zahrnuje karbid křemíku (FSE: IFX / OTCQX: IFNNY) napájecí zdroje, RF a aplikace drahokamů. Chuck Swoboda, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Cree&# 39, uvedl, že ačkoli byl z ukončení transakce zklamaný, Cree v budoucnu přesune své zaměření na rostoucí podnikání Wolfspeed.


Wolfspeed, téměř prodaný podnik, splnil očekávání. V posledních letech stále roste. Od roku 2016 do roku 2020 se podíl příjmů s vysokou marží Wolfspeed&# 39 zvýšil z 11% na více než 50% a stal se klíčovým obchodem Cree&# 39. Transformace Cree&# 39 byla pevná a úspěšná.


V roce 2016 vykázal její osvětlovací průmysl negativní růst a další dva roky pokračoval v poklesu. V následujícím roce společnost Cree oznámila prodej své divize LED osvětlení (Cree Lighting) společnosti Ideal Industries ve Spojených státech za 310 milionů USD.


Stejně tak její podnikání v oblasti LED rostlo od roku 2016 do roku 2019 jen velmi málo a v roce 2020 zaznamenalo prudký pokles. Stejně jako odvětví osvětlení se rozhodně zbavilo a prodalo společnosti SMART Global Holdings za cenu až 300 milionů amerických dolarů. Cree uvedl, že se jedná o další klíčový milník na jeho transformační cestě k vybudování čisté globální polovodičové energie, která povede k transformaci průmyslového&# 39 z křemíku na karbid křemíku.


Před několika dny se Cree umístila na druhém místě v celosvětovém žebříčku růstu polovodičů, který oznámila společnost Fangda Securities, s nárůstem o 129% v roce 2020. Jako přední společnost v oblasti polovodičů třetí generace znamená vzestup Cree také to, že polovodič třetí generace průmysl explodoval. již brzy.

Dvojice:STRATACACHE postaví první kompletní mikro LED výrobní linku ve Spojených státech Další:Chip Workshop Hunan San'an Polovodičový projekt je zakončena