CREE prodává své podnikání v oblasti LED osvětlení společnosti SGH

- Dec 07, 2020-

CREE, globální výrobce LED, dnes oznámila (20), že po ukončení činnosti v oblasti osvětlení v roce 2019 hodlá prodat své podnikání v oblasti LED společnosti SMART Global Holdings (SGH) za 300 milionů USD.

V posledních letech čínští výrobci v odvětví LED rychle vzrostli díky své výrobní kapacitě a nákladovým výhodám. Mezinárodní výrobci LED jako Nichia, OSRAM OS, Lumileds a CREE nadále ztrácejí podíl na trhu. Globální ekonomické prostředí v posledních dvou letech navíc způsobilo, že tradiční LED průmysl Giants čelí dilematu změny vlastníků, realizace nebo prodeje aktiv.

Ohlížíme-li se zpětně od roku 2013 do roku 2014, roční tržby z prodeje obalů a osvětlení LED CREE&# 39 přesáhly 1 miliardu USD; tržby z podnikání LED se umístily na druhém místě za Nichia Chemicals a na druhém místě na světě. V posledních letech však v důsledku nízké cenové konkurence čínských výrobců a zpomalení růstu trhu s LED osvětlením činily její tržby z LED podnikání v roce 2019 pouze 480 milionů USD a jeho pořadí kleslo ze tří nejlepších na světě až osmý.

Zapojením citlivých technologií v leteckém a vojenském průmyslu v USA je proto transakční cena LED CREE omezená

Podle analýzy TrendForce&# 39 CREE prodala své podnikání v oblasti LED za transakční cenu pouze 300 milionů USD, což je mnohem nižší cena než u Lumileds a OSRAM OS. Hlavním důvodem je skutečnost, že Spojené státy mají v posledních letech mnoho jurisdikcí a omezení prodeje technologických společností. Kromě role dodavatele LED osvětlení je podnikání společnosti CREE WolfSpeed ​​na bázi karbidu křemíku (SiC) klíčovou součástí polovodiče třetí generace, který je v souladu s americkou leteckou technologií a vojenským průmyslem. Úzká spolupráce v terénu a zvládnutí velkého počtu citlivých technologií. Hlavní výhodou LED technologie CREE&# 39 je, že její SiC substrát může výrazně zlepšit celkový výkon. Kromě toho je obtížné oddělit technologii a patenty související s LED a technologii SiC, takže je závislá pouze na spolehlivých kupujících ve Spojených státech, a částka transakce je proto omezena.

LED dodavatelský řetězec se bude i nadále stěhovat do Asie, CREE může v budoucnu najít partnery pro slévárny čipů

Pod tlakem svých konkurentů na snižování cen v minulosti CREE v posledních letech postupně outsourcovala své podnikání v oblasti LED na společnost China' s Tiandian, Taiwan' Lunda a další technologicky lepší slévárenské partnery LED. TrendForce uvedla, že i když společnost změní vlastníka, CREE je stále důležitým zákazníkem jejích slévárenských partnerů a v krátkodobém horizontu nebude upravovat provozní strukturu. Trend přesouvání dodavatelského řetězce slévárny do Asie se proto nezměnil. Noví akcionáři navíc nemají potřebu vyvíjet substráty SiC, takže mohou přijmout flexibilnější obchodní strategii. Očekává se, že v budoucnu bude možné v Asii hledat partnery pro čipové zdroje.


Dvojice:Samsung Re-plány UV LED pro domácí spotřebiče v roce 2021 Další:LED čipy v pevninské Číně začaly stoupat