Jaké aspekty světla ovlivní efektivitu práce?

- May 31, 2017-

Jaké jsou faktory osvětlení, které ovlivňují váš pracovní stav?


1, teplota barvy

Proč by kancelář neměla používat teplé světlo, protože teplé světlo dává pocit tepla, dlouhá doba v tomto světle snadno způsobuje ospalost lidí, snižuje efektivitu práce. A jasné chladné světlo, je užitečné zaměřit se, zlepšit efektivitu práce.

Takže jaká barva potřebuje kancelář?

Takže podle současného standardu osvětlení obvykle kancelářské osvětlení zvolí asi 4000K barevnou teplotu. Existují však nové akademické studie o vizuální fyziologii a psychologii, že neexistuje žádný vztah mezi barevnou teplotou a vizuálním komfortem.


2, osvětlení

Význam osvětlení

Osvětlení, které se často používá při konstrukčních podmínkách vnitřního osvětlení, se vztahuje na stupeň osvětlení objektu, oblast jednotky, která přijímá světelný tok a představuje jednotku pro lux (Lux, lx). Konkrétně se hodnota 1Lux rovná počtu světla, která svíčku projeví z metru mimo plochu čtverečního metru. 10 Lux se rovná počtu 10 svíček promítaných od 1 metru mimo povrch objektu. Osvětlení je založeno na světelném toku přijatém svislým povrchem a osvětlení se snižuje, pokud je nakloněno.

Zde se "kancelářské osvětlení" týká jasu osvětlení kanceláře.

Osvětlení nízkého prostoru s vysokou barevnou teplotou způsobí, že se lidé budou cítit velmi horko a osvětlení nízké teploty barvy je velký prostor, což způsobí ponuré a únavné nálady. V prostředí s vysokou teplotou, ale s nízkým osvětlením v kanceláři jsou lidé náchylní k ponuré únavě, což snižuje efektivitu práce.

Jaká je úroveň osvětlení?

Obecně stejný světelný zdroj, zdroj světla od světlého povrchu, osvětlovací plocha menšího osvětlení; Světlo od světelné plochy bližší, tím větší je osvětlení na povrchu světla. Navíc zdroj světla a světlo z určité vzdálenosti za podmínek vertikálního ozáření a šikmého srovnání, vertikální osvětlení osvětlení; Světlo více nakloněné, tím menší je osvětlení.

Jaká je úroveň kancelářského osvětlení? Mnoho lidí první reakce je, že s množstvím lamp a lucerny, jas vlastních lamp, samozřejmě, toto jsou důležité faktory. Čím více svítidel, tím jasnější, můžete zvýšit světelný tok, zvýšit kancelář osvětlení. Kromě problému s lampou existují i ​​jiné faktory, jako je výška závěsného světla, prostor a tvar prostoru, stěny, stropní a podlahové barvy, situace čištění a tak dále.


3, rizika Blu-ray

LED éry, aby se změna teploty barev stala realitou. A pokud jde o LED, můžeme přemýšlet o populární slovní zásobě: nebezpečí Blu-ray, i když to není jedinečné pro LED.

Takže co je riziko Blu-ray?

Blu-ray poškození modrého světla se týká především vlnové délky světla 464 nm. Moderní věda zjistila, že lidské oko tři druhy vizuálních buněk jsou citlivější na modré světlo a toto světlo z fyziologické inhibice produkce melatoninu, lidé jsou více vzrušeni a ne ospalí (sekrece melatoninu způsobí, že lidé musí spát).

图片1111.png 

Blu-ray způsobí škody, ve skutečnosti není kvalitativní problém, ale kvantitativní problém, je třeba vidět spektrum světelného zdroje obsažené v počtu modrých komponent. Protože denní světlo obsahuje modré světlo. Obrázek je přirozeným světlem, lidské tělo v den produkovalo změny hormonálního kortizonu a melatoninu v křivce (hormonální kortizon může stimulovat metabolismus těla).


Dvojice:U produktů s osvětlením s LED diodami je proudový proud a dopad proudů Jaký je rozdíl? Další:Jak svítí svítilna LED stará?