Dopad odlesky na pohodlí pro led vnitřní osvětlení

- Jul 13, 2017-


Oslnění je kvůli zdánlivé rozložení jasu nebo jasu v zorném poli, nebo je extrémní kontrast, který způsobuje optický jev, který způsobuje nepříjemný pocit nebo snižuje schopnost pozorovat detail nebo cíl. Podle dopadu odlesky na visual, lze rozdělit do nepříjemné odlesky a postižení oslnění, vnitřní osvětlení, generál nezobrazí postižení oslnění, existuje více nepříjemné oslnění. V "architektonické osvětlení design standardů" (GB50034-2004), záře jako ukazatele kvality důležité osvětlení a používání jednotného záři indexu (URG) pro vyhodnocení.

 

Vznik odlesků, lze považovat za světla vyzařovaného zdrojem záři tvoří jasný světelný závěs na sítnici, položený na obraz objektu, světelný závěs snížit kontrast obrazu, cíl se stává obtížné vidět.

 

Z hlediska vizuální účinnost analýzy záři bude mít vliv na vizuální vnímání, lidé vytvoří podrážděnost a nepohodlné, dopad na duševní zdraví lidí.

 

Jednotný záři index experimentální světelného zdroje

 

Aby bylo možné vyhodnotit vliv oslnění na komfort osvětlení, 5w / 7W studená bílá LED, 5w / 8w teplá bílá LED a 25W / 40W / 60W žárovky byly použity pro 7 druhů světelný zdroj záře vyhodnocení experimentu. Těchto sedm druhů světelných zdrojů jsou E27 žárovky, hladký povrch s matným sklem. Nejprve změřte jednotný záři index (UGR) každého světelného zdroje, výsledky získané v tabulce 1.


Studené bílé záři zdroj dává pocit oslnění, tím větší sílu světelný zdroj cítit více zřejmé; teplé bílé odlesky zdroj lidé mají smysl mlhavé, zejména ve stejném prostředí, barvu pozadí. Zda studené bílé záři zdroj nebo zdroj teplé bílé záře, záře zdroj a osvětlení prostředí barva pozadí se liší, zdroj záře zvýrazní na pozadí, aby upoutal pozornost oka, zejména Jas záře zdroje, aby oči nepříjemné i Kopřiva. Při výběru kancelářského osvětlení, by měl použít stejnou barvu světelného zdroje, nedojde-li k určitému konkrétnímu účelu, nebo nesmí být smíchán s různými barvami světla, aby se zabránilo tvorbě významné záře a neměli zvolit zdroj velké energie. Studené bílé záři zdroj v souvislosti s studená bílá má vysokou vizuální přesnost a dobré psychologické zkušenosti, teplé bílé záři teplé bílé pozadí, i když přesnost materiálu není nízká, ale lidé cítí mlhavé a fuzzy, od ducha. Z hlediska oslnění je doporučeno, že kancelářské osvětlení zvolit low světlo studené bílé světlo jako zdroj světla, zářivky a nízké spotřeby studené bílé LED světla


Dvojice:Technologie stmívání LED, kolik víte? Další:Vývoj LED