Vývoj LED

- Jul 08, 2017-

Pro všeobecné osvětlení potřebují lidé bílý zdroj světla. V roce 1998 LED bílé světlo otevře Úspěch.


Tato LED je čip GaN a yttriový hliníkový granát (YAG), který tvoří dohromady. GaN čip s modrým světlem (λ p = 465nm, Wd = 30 nm), vysokoteplotní slinutý fosfát na bázi Ce3 + byl excitován tímto modrým světlem vyzařovaným po žluté emise světla, vrcholem 550nm. Modrý LED substrát je namontován v miskovité reflexní dutině, pokrývající tenkou vrstvu pryskyřice smíchané s YAG, přibližně 200-500 nm. Modrá část LED substrátu je absorbována fosforem a druhá část modrého světla a fosforu žlutého světla se mísí, můžete získat bílé světlo. Pro bílou LED diodu InGaN / YAG změnou chemického složení fosforu YAG a úpravou tloušťky fosforové vrstvy můžete získat barevnou teplotu 3500-10000K barevného bílého světla.


Technologie Blu-ray LED je jednoduše energeticky úspornějším režimem osvětlení, ale může být aplikována také na fotoaparát, mobilní telefony a další technologické produkty. Osvětlovací zařízení s technologií modré LED, vyšší energetická účinnost, výrazně snižující využití energie Země. Podle dostupných údajů se pro osvětlení používá 25% světové elektřiny a použití LED lamp, které se používají k osvětlení až na 4%, což nepochybně změnilo celý svět.


Od 1907 LED efekt nalezený do roku 1993 v obci dvě oficiálně vynalezené LED, a pak 1999 1W LED osvětlení oficiálně komerční využití, LED zažil téměř sto let vývoje. Předtím lidé používají minulé století Edison vynalezl žárovky a žhavící žárovky zbylo většině energie v teple, asi 90% elektřiny je zbytečné.


LED lampy se objevují, výrazně snižují sílu potřebnou pro osvětlení, stejný příkon světla LED, požadovaný výkon je pouze žárovka 1/10, zatímco LED má dlouhou životnost, ochranu životního prostředí, bezúdržbové výhody, rychle vymění žárovku pozice. V roce 2012 čínská vláda oznámila, že úplný zákaz prodeje a dovozu více než 100 wattů běžného osvětlení žárovky, doprovázený starší generací čínské žárovky, se chystá do konce historie.

Jak Nobelova cena ve fyzice napsala: "Žhavé světlo osvětluje dvacáté století a LED světla osvětlí 21. století."


Dvojice:Dopad odlesky na pohodlí pro led vnitřní osvětlení Další:Co je lineární kabinetu light