Úvod do LED pásů

- Jan 05, 2021-

Úvod do LED pásů

Co je LED proužek? 


Světelný proužek se odkazuje na LED světlo je svařena na měděném drátu nebo pásu-formoval flexibilní desky s technologií zpracování, a pak připojen k napájení vyzařovat světlo, a to je pojmenováno po něm je ve tvaru světelného pásu, když vyzařuje světlo. Nejdříve proces je svařovat LED na měděném drátu, a pak ji pokrýt pvc trubkou nebo použít zařízení k přímému tvarování. Existují dva typy kulatých a plochých. Název se vyznačuje počtem měděných drátů a tvarem světelného pásu. Dva dráty Nazývá se druhý řádek, kruh je přidán s kruhem vpředu, to znamená, že kruh je dva řádky; plochý tvar je přidán se slovem byt vpředu, to znamená ploché dva řádky. Později se vyvinul do použití flexibilních desek plošných spojů nebo FPC jako nosiče. Díky své jednodušší technologii zpracování, snadnější kontrole kvality, delší životnosti, vyšším barvám a jasu postupně nahradila starší technologii zpracování a stala se trendem.


K dispozici jsou kulaté dva řádky, kulaté tři řádky, ploché tři řádky, ploché čtyři řádky atd.; barvy jsou červené, zelené, modré, žluté, bílé, barevné a tak dále. Průměr: 10mm---16mm. To je široce používán v budově obrysy, mosty, svodidla, hotely, lesní zahrady, taneční sály, reklamní dekorace místa, atd.


Hlavní rysy a výhody světelného pásu

1.It je měkká a může být stočená jako drát.

2.Able snížit a rozšířit.

3.Žárovka a obvod jsou zcela pokryty pružným plastem, který má dobrou izolaci a vodotěsný výkon a je bezpečný pro použití.

4.Strong odolnost proti povětrnostním vlivům.

5.It není snadné zlomit a má dlouhou životnost.

6.It je snadné vytvořit grafiku, text a další tvary; to bylo široce používáno ve výzdobě a výzdobě budov, mostů, silnic, zahrad, nádvoří, podlahy, stropy, nábytek, auta, rybníky, pod vodou, reklamy, značky, značky, atd.


Jak dlouhá je životnost LED pásky?

Vzhledem k tomu, LED diody jsou konstantní proud komponenty, konstantní proud účinky LED pásky vyrobené různými výrobci se liší, a samozřejmě životnost je odlišná. Samozřejmě, pokud houževnatost měděného drátu světelného pásu nebo flexibilní desky s plošnými spoji není dobrá, bude to mít vliv i na životnost LED světelného pásu.


Jaká jsou opatření pro údržbu LED pásky? 

Antistatická: Vzhledem k tomu, že LED dioda je elektrostatická citlivá součást, pokud při opravě LED pásky neprovedete antistatická opatření, vypálí LED diodu a způsobí odpad. Zde je třeba poznamenat, že páječka musí používat antistatickou páječku a pracovníci údržby musí také přijmout antistatická opatření (např. nošení statických kroužků a antistatických rukavic atd.)


1.Continuous vysoká teplota: Dvě důležité součásti LED pásků, LED a FPC, jsou produkty, které nemohou nadále odolávat vysokým teplotám. Pokud FPC pokračuje ve vysoké teplotě nebo překračuje teplotu, způsobí, že krycí fólie FPC probublává a přímo způsobí sešrotování LED pásky. Současně led diody nemohou nepřetržitě odolávat vysokým teplotám a jejich čipy budou po dlouhou dobu spáleny vysokými teplotami. Proto páječka použitá při opravě LED světelného pásu musí být páječka s řízenou teplotou a teplota je omezena na rozsah a je zakázáno měnit a nastavit podle chtíče. Kromě toho, i tak, je třeba věnovat pozornost páječka nezůstane na LED pinu po dobu delší než 10 sekund při opravě, pokud překročí tuto dobu, je pravděpodobné, že vypálit LED čip.


2.Short circuit: Mnoho LED pásů je špatné, protože na čepu je zkrat. Ujistěte se, že zjistit skutečný důvod před opravou. V opačném případě, po ukvapené výměně špatné LED diody, bude i nadále způsobovat, že LED čip bude rozdělen zkratovým proudem, když je napájení opět zapnuto. Proto před výměnou nové LED diody musíme nejprve zjistit skutečnou příčinu vady, aby správný lék mohl získat dvojnásobek výsledku s polovinou úsilí.

Dvojice:Související znalostní body bychom měli vědět o LED průmyslu Další:Úvod do COB & LED